7. 10. 2017

Roverský dívčí kmen Alka

Alka je pták s modrýma nohama. A i kdyby nás někdo chtěl přesvědčit, že se mýlíme, možná se budeme chvíli bránit, abychom obhájili to, proč se tak jmenujeme :-).

Jsme parta patnácti holek, tedy velká parta, pro kterou je často téměř nemožné se sejít v plném počtu. Ale i to se nám stále někdy daří! Většina z nás se věnuje  aktivní činnosti v našem středisku – ať už vedení, nebo občasné pomoci. Můžete nás najít ve vedení dívčího oddílu Stojednička.

Každá máme své povinnosti, ale pokaždé se rády vidíme. Náš rovering je jednoduchý  “Jaký si to uděláš, takový to máš!” A proto se občas potkáme v kavárně a povídáme si, jindy vyrazíme do hor, společnou výpravu a nebo jen tak kecáme po skončení oddílové rady. Jelikož se známe mnoho let, často nám záleží spíše na tom, aby jsme spolu byly a užily si společné chvíle.

Slavíme spolu silvestr, narozeniny – třeba v tramvaji, viď Anež :-), nebo rády vyrazíme na puťák a schováváme se před medvědy, či se v užší skupině domluvíme a sejdeme se na kafé. Na konci června už tradičně vyrážíme na Sněžku pokochat se východem Slunce a trochu se před tábory uvolnit. Někdy podnikáme výpravy i se staršími (teď už i mladšími) rovery a vedoucími. Byli jsme v Alpách, stopovali jsme rysy nebo jsme poznávali Třeboňsko na kole s dalekohledem a batohem na zádech.

Dříve jsme se setkávaly pravidelně, ale teď i ta nejmladší z nás studuje na vysoké škole a máme plné ruce práce s vedením světlušek, skautek či dalších roverských kmenů. Momentálně jsou naše setkávání náhodná a spontánní. Mimo jiné se někdy sejdeme na akcích třeba ve Skautském institutu, nebo se účastníme akcí celostátních – Obrok, MiQuik nebo celoevropských – Roverway.