101. dívčí oddíl Stojednička

Jsme čistě dívčí oddíl, který baví společně poznávat svět. Scházíme se každý týden na družinkových schůzkách, hrajeme hry, učíme se poznávat přírodu a pohyb v ní, ale hlavně jsme skvělá parta, ve které má každý šanci se zapojit.
Zhruba jednou za měsíc jedeme úplně celý oddíl o víkendu na výpravu do přírody a v létě na čtrnáctidenní (jednadvaceti denní) tábor na kterém si úplně všechno zajistíme samy. 🙂

Světlušky (7 – 11 let)

Straky

schůzky: St 17:00-18:30
kontakt: svetlusky101@gmail.com

Skautky (11 – 15 let)

Pištice

St 18:15-19:45
kontakt: skautky.cervenky@gmail.com

Sojky

Čt 18:00-20:00
kontakt: skautky101@email.cz

Vedení oddílu

Vedoucí oddílu – Eleonora Haiselová

Zástupkyně vedoucí oddílu – Petra Fedačková

Pokud máte nějaké dotazy, nebo nevíte, kde začít, můžete se obrátit na vedení oddílu Stojednička, stojednicka@skaut.cz.

Eleonora Haiselová – Elinka je vedoucí dívčího oddílu Stojednička, který sdružuje činnost světlušek i skautek. Do oddílu Stojednička vstoupila ve svých 9 letech a prošla si zde všemi věkovými kategoriemi. Několik let se věnovala vedení světlušek a v tuto chvíli koordinuje činnost celého oddílu. V současné době studuje Zahradní a krajinářskou architekturu v Lednici na Moravě. Pro výběr tohoto oboru byl pro ní určující vztah k přírodě, který dopomohla utvářet právě skautská výchova. Ráda by tento vztah předávala i dětem v oddíle. Kromě pobytu v přírodě má ráda také návštěvy galerií, vaření, poslouchání podcastů, dokumentární filmy se sociální tématikou, jízdy vlakem, barvy, lisování rostlin, nebo zpěv u večerního táborového ohně.

Petra Fedačková je zástupkyní Elinky ve vedení oddílu Stojednička.Nastoupila do oddílu v 10 letech, zažila všechny věkové kategorie, a teď si život bez oddílu neumí představit. Tři roky se věnovala vedení skautů v klučičím oddíle, a teď se třetím rokem věnuje vedení skautekNa tábor někdy jezdí jako zdravotník a fotí zážitky hodné zapamatování.Na skautských akcích se podívala i do zahraničí, na Roverway do Francie a do Nizozemí, a na Intercamp do FrancieStuduje bakaláře v oboru experimentální částicové fyziky na ČVUT. Kromě skautingu má ráda sledování animovaných seriálů, spaní pod širákem a večery u ohně.