17. 9. 2017

NAŠE STŘEDISKO

Naše číslo 88, my jsme skauti z Prahy 8.

Jsme 88. skautské středisko Radost v Praze – Kobylisích.

Scházíme se každý týden v malé klubovně v Salesiánském centru.
Jednou za měsíc vyrážíme o víkendu do přírody.
A a v létě jedeme společně na tábor.

Na tábor jezdíme jenom s batohem, do kterého tak musíme sbalit vše potřebné na dva nebo tři týdny a nic nám nechybí.
Během prvních několika dnů si musíme celý tábor postavit. Další takovou tradicí se stal několikadenní puťák, kdy spíme pod plachtou a vaříme na ohni či na vařiči. Více o tom, co nabízí skauting si můžete přečíst zde.

Středisko vedou od roku 2018 Barbora Straková – Frú-Frů a Martin Daněk – Bowman.

Dále se středisko dělí na dětské oddíly: 101. dívčí oddíl, 88. oddíl skautů Irbis, 188. oddíl vlčat Řivnáč a 8. oddíl Horoměřice.

O jejich vedení si můžete přečíst zde.

V pozadí fungování střediska existují roverské kmeny – skupinky dívek a chlapců nad 15 let a také kmeny dospělých – oldskautů – 88. oddíl OS a 1. oddíl OS Vatra.

Všechny další informace o našem středisku a kontaktní údaje najdete zde.

Dne 10.10.2023 byl střediskovou radou stanoven a schválen základní registrační poplatek na 2000 Kč.